Czy maska przeciwsmogowa jest konieczna?

Ludzie żyjący w dużych, zatłoczonych miastach, co roku w sezonie grzewczym zmagają się z potężnym smogiem, który ma destrukcyjny wpływ na nasze zdrowie. To cichy zabójca, który niszczy nasze płuca każdego dnia, dlatego trzeba się przed nim zabezpieczać.

Kto powinien nosić maskę przeciwsmogową?  

maski przeciwsmogoweNa działanie smogu, szczególnie są narażone osoby w podeszłym wieku, dzieci i kobiety w ciąży. Także osoby z obniżoną odpornością w wyniku przebytych chorób, albo niewłaściwego odżywiania, mogą być w grupie ryzyka. Tak naprawdę każdy z mieszkańców takiego miasta powinien mieć maski przeciwsmogowe, bo to, że nie zachorowaliśmy od razu, nie oznacza, że kiedyś trujące powietrze się upomni w postaci astmy, czy innych chorób układu oddechowego. Szczególnie osoby chore, intensywnie odczuwają skutki smogu, bo każdego dnia mają problemy z oddychanie. Wszystkie spaliny i opary, które powstają w wyniku spalania w piecach i silnikach samochodowych, unoszą się w powietrzu i utrudniają dostęp światłu dziennemu. Maski mogą nas skutecznie ochronić przed wieloma chorobami, ale muszą być dobrej jakości i dokładnie przylegać do twarzy. Maski możemy już kupić prawie w każdym kiosku, sklepie sportowym, czy nawet na stacji benzynowej, bo stały się tak bardzo popularne. Ludzie stali się bardziej świadomi i wiedzą, że przed smogiem trzeba się chronić. Musi ona być wyposażona w specjalny filtr wyłapujący z powietrza niebezpieczne pyły i zanieczyszczenia. Najlepsze są maski z wymiennymi filtrami, bo po paru wyjściach nadaje się on do wymiany.

Sezon grzewczy zaczyna się od około września i trwa nieprzerwanie do marca. W tym czasie mieszkańcy dużych miast, powinni nosić maski antysmogowe, aby uchronić się przed chorobami. Ceny ich są bardzo zróżnicowane i zależą od producenta i modelu.