Fartuchy bardzo przydają się w restauracji

Fartuchy bardzo przydają się w restauracji

Jestem kucharzem. Bardzo lubię swoją pracę, już kiedy byłem mały lubiłem czasami coś upichcić i sprawiało mi to sporą przyjemność. Kiedy pracuje się w taki sposób jak ja, trzeba zawsze bardzo dbać o bezpieczeństwo i higienę w pracy. Dlatego właśnie my, kucharze, zawsze chodzimy w fartuchach. Czasami nawet kelnerzy są w nie ubrani. To część naszej pracy i powinno się zawsze zachowywać ten element ubioru.

Kucharz powinien mieć dobry fartuch

fartuchy do restauracjiOstatnio mieliśmy w pracy szkolenie bhp. Przyjechał do nas profesjonalny instruktor i opowiadał o tym, jak powinnyśmy pracować, by wszystko działało jak należy. To był ciekawy wykład i miło, że instruktor zaznaczył jak ważne są fartuchy do retauracji. Zawsze trzeba mieć je na sobie w kuchni, żeby uniknąć wielu nieprzyjemności. Ważne jest na przykłąd to, że w takim stroju nie zabrudzimy naszego prywatnego ubrania. Poza tym taki fartuch jest bardzo wygodny i kucharzowi dobrze się w nim pracuje. Ja zawsze dobieram sobie odpowiedni fartuch, w domu mam ich kilka. Taki fartuch do restauracji powinien chronić przed niektórymi substancjami. Jest on dość gruby, więc jeśli wylejemy na siebie coś gorącego, to na pewno zostaniemy przynajmniej częściowo zabezpieczeni. Dobrze mieć na sobie taki element garderoby. Warto zaznaczyć także, że tego typu fartuchy do restauracji są świetne, ponieważ pracownicy są tak samo ubrani i mogą razem reprezentować firmę. To zawsze bardzo dobrze wygląda i miło jest tak pracować.

Uwielbiam przygotowywać nowe potrawy, według własnych przepisów. Eksperymentowanie jest bardzo przyjemne, ale można się przy nim pobrudzić. Dlatego właśnie, gdy pracujemy w restauracji, powinniśmy mieć dobry fartuch. Na szczęście łatwo taki element garderoby znaleźć w sklepie lub w Internecie. Warto sobie coś takiego sprawić, jeśli jesteśmy kucharzem.

Close Menu