wtryskiwacze

Jak regeneruje się pompy wtryskowe?

Napęd benzynowy składa się z wielu różnych bardzo ważnych elementów. Dla prawidłowego działania samochodu wyposażanego w ten napęd bardzo ważny jest dobry stan techniczny wszystkich jego elementów. W razie potrzeby, aby przywrócić wydajność auta, konieczne może być wykonanie regeneracji.

W jaki celu regeneruje się pompy wtryskowe?

wtryskiwaczeMaszyny rolnicze, nawet te markowe takie jak Perkins maja tendencję do stopniowej utraty swojej wydajności. Głównym powodem tego zjawiska jest fakt, że maszyny takie jak ciągnik pracują w bardzo niekorzystnych warunkach wysokiego zapylenia. Te zanieczyszczenia mogą się następnie odkładać w ważnych elementach masywny rolniczej, takich jak silnik czy pompa wtryskowa. W takim wypadku jedynym rozwiązaniem jest regeneracja pompy perkins. Regenerację takiej pompy powinno się zlecać jedynie profesjonalnym serwisom, posiadającym odpowiedni sprzęt. Serwisanci zazwyczaj prace regeneracyjne zaczynają od zdemontowania pompy z danego ciągnika, kierując się wskazówkami jego producenta. Po zdemontowaniu pompy, jest ona rozbierana na wszystkie, nawet najdrobniejsze elementy z których się składa. Jest to niezmiernie istotny etap regeneracji, gdyż jedynie oczyszczenie wszystkich elementów pompy wtryskowej pozwoli przywrócić jej właściwą pracę. Takie czyszczenie jest wykonywane zazwyczaj przy pomocy specjalnego sprzętu, takiego jak myjka ciśnieniowa. Czyszczenie musi być dokładne, ale tez i bezpieczne dla czyszczonego elementu pompy. Ostatni etap prac regeneracyjnych to ponowne zmontowanie pompy wtryskowej.

Jeżeli maszyna rolnicza z czasem przestaje działać prawidłowo, najczęstszą przyczyną są zbierające się w niej zamieszczenia. Mogą one zaburzyć racę takich elementów jak pompa wtryskowa czy silnik. Rozwiązaniem problemu jest zdemontowanie danego elementu i dokładne oczyszczenie.