Kaloryczne materiały opałowe

Kaloryczne materiały opałowe

Osoby mające na uwadze dbanie o środowisko naturalne w jakim żyjemy przykłada się do tego by w swoich domach stosować ekologiczne materiały opałowe. Zapewne każdy z Państwa zdaje sobie sprawę z tego jak szkodliwe dla środowiska jest spalanie węgla czy nawet drewna. Na chwilę obecną doskonałym ich zamiennikiem może być ekogroszek. 

Sprawdzony i polecany ekogroszek 

ekogroszek kopalnia wesołaWspomniany we wstępie ekogroszek to w zasadzie nic innego jak odsiarczony węgiel o bardzo drobnych frakcjach. Materiał ten wyróżnia się średnicą nie przekraczającą 25 milimetrów. W przeszłości spalanie tak drobnego materiału opałowego było po prostu niemożliwe z powodów technicznych. Obecnie mnóstwo osób posiada specjalne kotły służące do spalania tego typu materiału. Dodatkowo w takich kotłach spalać możemy również brykiet czy pellet. W przeciwieństwie do tych dwóch materiałów ekogroszek nie generuje dużej ilości popiołu co dodatkowo zachęca do jego kupna. Osoby, które już przekonały się do ogrzewania tym materiałem często pytają o ekogroszek pochodzący z Polski. Jeśli więc chodzi o taki ekogroszek kopalnia Wesoła może szczycić się tym, że wytwarza jeden z najbardziej kalorycznych materiałów tego typu. Kupując ekogroszek pochodzący z tego źródła możemy spodziewać się kaloryczności nawet na poziomie zbliżonym do 30MJ/kj. Tak duża wartość oznacza, że podczas spalania nawet małej ilości tego materiału będzie emitowana spora ilość ciepła. 

Ogólnie rzecz biorąc stosowanie ekogroszku z pewnością odczują również nasze domowe finanse. Cena za tonę takiego materiału jest niekiedy nawet o połowę niższa w porównaniu z ceną tony węgla. Z kolei efektywność takiego ogrzewania jest w zasadzie porównywalna. Warto więc dość poważnie pomyśleć nad zainwestowaniem w coś innego niż węgiel czy drewno. 

Close Menu