Karma dla kota

Koty to prawdziwe pieszczochy i wielkie śpiochy. Ponadto uwielbiają jeść, szczególnie kocie smakołyki. Aby nasz pupil chciał jeść suchą, granulowaną karmę, to koniecznie trzeba go do niej przyzwyczaić od najmłodszych lat, bo inaczej nasz mruczek będzie wolał głodować niż zjeść coś co mu nie będzie smakowało.

Jaką karmą karmić kota?

mokra karma dla kotówW sklepach zoologicznych dostaniemy mnóstwo rodzajów jedzenia dla kotów małych, dużych i różnych ras. Wybór najlepszej nie jest prosty, ale z pomocą weterynarza, lub sprzedawcy, znajdziemy taką, która będzie odpowiadać na potrzeby naszego pupila. Mokra karma dla kotów jest pełnowartościowym posiłkiem dla małych mruczków, która jest dostępna w wielu wariantach smakowych. Do najpopularniejszych rodzajów należą, karma z kurczakiem, wołowiną i makrelą z dodatkiem warzyw. Mięsne kawałki są uwielbiane przez koty, bo mają delikatną strukturę i wyprodukowane są z naturalnych składników. Mokra karma jest dostępna w aluminiowym pojemnikach, w puszkach i w saszetkach. Poza mokrą karmą, warto urozmaicać kotu dietę, suchą karmą, która posiada nieco inny skład i umożliwia milusińskiemu gryźć twarde kawałki. Poza odpowiednio zbilansowaną dietą, koniecznie należy ustawić miseczkę ze świeżą wodą do picia, gdyż kot musi się odpowiednio nawadniać w ciągu dnia. Dla młodych kociąt odpowiednia jest karma junior, która ma większą ilość witamin niezbędnych do wzrostu, a dla starszych kotów, karma zawiera więcej składników odżywczych, które dbają o jego zęby, wzrok i kości.

Karmy dla kotów można jeszcze podzielić na te dla kotów, które zostały poddane zabiegowi kastracji i te które nie zostały jemu poddane. Koty wykastrowane mają większy apetyt i często zmagają się z nadwagą, dlatego potrzebują innej karmy o mniejszej kaloryczności.