farby kredowe

Malownicze efekty z farbą kredową

Na świecie mamy wiele produktów, które służą do malowania mebli, jednak najkorzystniejszym obecnie są farby kredowe. Pokochały ją szczególnie osoby parające się DIY, ponieważ dzięki niej uzyskujemy spektakularne efekty, których nie moglibyśmy osiągnąć zwykłą farbą. Dodatkowo praca z tym produktem jest szybka i przyjemna, więc wiele osób ją poleca.

Przyjemne malowanie farbami kredowymi

farby kredowePodejmując decyduję o odmalowaniu mebli musimy zdecydować się również na produkt. Jeśli chcemy osiągnąć coś bardziej malowniczego i niespotykanego to idealnym wyborem będą kredowe farby, które pokochały osoby robiące DIY. Warto też wspomnieć bogatej kolorystyce, ponieważ to nie tylko biała farba kredowa, ale również kolory tęczy, odcienie brązu i szarości. Dlatego możemy wybrać interesujące nas odcienie. Do pokoju dziecka będzie to fenomenalna opcja, gdyż nasza córka albo syn będą mogli mieć meble jak z bajki. Nasze dzieci na pewno będą nam wdzięczne za tak urocze malunki i kolory. Trzeba też napomknąć o tym jak pracuje się z tym rodzajem produktu. Bardzo łatwo, gdyż nie musimy szlifować i bejcować powierzchni przed rozpoczęciem pracy. Wystarczy delikatne zmatowienie papierem ściernym, aby potem dokładnie odtłuścić mebel i oczyścić z brudu. Wtedy kładziemy farbę i pracujemy sprawnie, gdyż całkiem szybko schnie. Po tej pracy możemy mebel nawoskować i cieszyć się jego odnowioną wersją. To bardzo satysfakcjonujące.

Najlepszym sposobem na odnowienie mebli jest ich własnoręczne odmalowanie, a w szczególności, gdy uwielbiamy DIY. Dlatego poleca się do tego farby kredowe, dzięki którym uzyskamy cudowne efekty. Mogą to być powierzchnie jednolite albo cieniowane. Wszystko zależy od tego co nam się podoba. Wystarczy po prostu znaleźć chwilę czasu na pracę.