komplet do łóżeczka

Miękki komplet do łóżeczka

Nie wystarczy kupić samego łóżeczka dla dziecka, gdyż potrzebne jest jeszcze jego wyposażenie. Rodzice najczęściej dobierają je kolorystycznie pod płeć dziecka, ale najważniejsza jest jego jakość. Najlepiej od razu kupić je z kompletem niezbędnych elementów.

Co jest potrzebne w łóżeczku dziecka?

komplet do łóżeczkaNoworodki i niemowlaki śpią w łóżeczkach ze szczebelkami, gdyż są one dla nich idealnie dopasowane. Posiadają regulowaną wysokość dna i pionowe szczebelki zabezpieczające malucha przed wypadnięciem. Wewnątrz powinien się znaleźć odpowiednio twardy materac z prześcieradłem, a na nim miękka pościel. Możemy od razu kupić komplet do łóżeczka z baldachimem lub pojedynczo kompletować niezbędne elementy. W zestawach znajdziemy na pewno pościel, ochraniacze na szczebelki, baldachim ze stelażem oraz czasem nawet kocyk. Pościel składa się z kołdry i poduszki z syntetycznym wypełnieniem, które jest najlepsze dla dzieci, ponieważ jest hipoalergiczne. Kocyk jest najczęściej bez wypełnienia i może stanowić alternatywne okrycie dziecka w łóżeczku lub w wózku. Ochraniacze wewnątrz posiadają cienką włókninę, która sprawia, że uderzenia o szczebelki są całkowicie amortyzowane. Natomiast baldachim wymaga uprzedniego zamontowania na ramie łóżeczka stelaża, który go utrzymuje w odpowiednim miejscu. Nie jest on koniecznym elementem wyposażenia łóżeczka, ale z pewnością doda niesamowitego uroku w pokoju malucha i będzie świetną dekoracją. Niekiedy do kompletów dołączane są jeszcze kokony niemowlęce.

Do podstawowych elementów jakie muszą się znaleźć w łóżeczku każdego dziecka, na pewno jest materac i pościel. Jeżeli chcemy, aby łóżeczko było bardziej gustownym i przytulnym miejscem dla malucha, to można kupić cały komplet pościeli i ochraniaczy z baldachimem.