Sposoby pozyskania danej kryptowaluty

Nowe technologie od zawsze fascynowały człowieka. Nie inaczej ma się sprawa w przypadku kryptowalut, które są cyfrowym odpowiednikiem pieniądza. Kryptowaluty są odpowiednikiem akcji firmy, którą użytkownicy je posiadający mogą wymieniać między sobą na specjalnych giełdach. Popularność kryptowalut wynika z założeń, które niosą za sobą.

Co to jest kryptowaluta?

kopanie kryptowalutKażdy token jest potwierdzeniem udziału w danym projekcie. Po za tym kryptowaluty mogą być przechowywane poza bankami na specjalnych kontach do których dostęp mają jedynie użytkownicy. Cyfrowa waluta może być przesyłana anonimowo między użytkownikami z pominięciem centralnego systemu obrotu pieniądzem. Przede wszystkim zapewniają one duże bezpieczeństwo transakcji ponieważ bazują na nowoczesnej technologii blockchain, która umożliwia pełną transparentność transakcji oraz to, że żadna transakcja nie zostanie sfałszowana czy zdublowana. Zapis kryptowaluty w blockchain jest tam umieszczany na stałe co jest później przekazywane dalej z odpowiednim potwierdzeniem. Warto dodać, że kryptowaluty nie są emitowane przez żaden bank. Można je nabyć na dwa sposoby. Jednym z nich jest wymiana kryptowalut na specjalnych giełdach lub ich wykopanie. Rozwijając to zagadnienie kopanie kryptowalut polega na na rozwiązywaniu skomplikowanych operacji matematycznych przez sprzęt użytkownika. Za poprawne rozwiązanie zadania otrzymuje on nagrodę w postaci z góry założonej ilości kryptowaluty.

W skrócie użytkownik otrzymuje bonifikatę w postaci cyfrowej waluty za użyczenie mocy obliczeniowej swojego sprzętu w celu rozwiązania danego zadania, którym najczęściej jest potwierdzenie poprawności łańcucha bloków. Na sam koniec warto zaznaczyć, że kryptowaluty mają z góry ustaloną ilość, która nie może być w żaden sposób powiększona. Sprawia to, że mają one charakter deflacyjny co przyczynia się do wzrostu ich wartości w czasie.