Tworzenie aplikacji mobilnych- czy to dobry zawód

Tworzenie aplikacji mobilnych- czy to dobry zawód

Stale rozwijający się rynek usług informatycznych, związanych z nowymi mediami, technologiami i sprzętem elektrowniczym, wydaje się być atrakcyjnym rynkiem dla młodych osób. Z każdej strony jesteśmy bombardowani informacjami o tym, że po studiach humanistycznych nie ma pracy.

Tworzenie aplikacji mobilnych jako dobry kierunek

Tworzenie aplikacji mobilnychLepiej jest iść na politechnikę, brakuje kilkaset tysięcy wykształconych informatyków, młodzi nie mają perspektyw i podejmują pracę dużo poniżej własnych kwalifikacji np. jako sprzedawcy w sklepie czy barach szybkiej obsługi, gdzie zawsze chętnie przyjmą pracowników, szczególnie jeszcze uczących się za których nie muszą płacić wszystkich składek. Nie należy przesadzać w żadną stronę. Wykształcony humanista jest lepszy niż inżynier, który ledwo zdawał przedmioty i poszedł na studia tylko dla tego by dawali stypendium, albo ,,mówili, że po tym jest pewna praca”. Podobnie rzecz ma się z informatykami. Taki, który ledwo ogarnia podstawy nie będzie zarabiał kilku, czy kilkunastu tysięcy tak jak programista z doświadczeniem w dużej firmie. Zanim więc zdecydujemy się na wybór naszego przyszłego zawodu dobrze jest przemyśleć czy mamy do niego podstawowe predyspozycje i chociaż trochę nas to interesuje. Jeśli informatyka to jest to co nas pasjonuje to warto jest zająć się aplikacjami. Projektowanie aplikacji mobilnych oraz tworzenie aplikacji na androida (lub tworzenie aplikacji na ios) to przyszłościowy kierunek działań dla informatyków. Obecnie większość z na posiada telefony komórkowe (czasem nawet więcej niż jedne), spora część ma smartphone’y umożliwiające łatwy kontakt z siecią internetową, wysyłanie emaili, korzystanie z przeglądarki. Tworzenie aplikacji mobilnych (a więc na telefony, ale także tablety) wydaje się by dobrym kierunkiem. Rynek telefoniczny stale się rozszerza, a prognozy nie zapowiadają jego rychłego upadku, czy spadku liczny telefonów będących w obiegu.

Osoba tworząca aplikacje mobilne w Polsce na pewno z łatwością znajdzie później dobrze płatną pracę nie musi martwic się o zatrudnienie. Jeśli w okolicy nie ma firmy tworzące takowe, a my nie chcemy się przeprowadzać, zawsze możemy zacząć projektowanie aplikacji na komputery stacjonarne, programować komputerowe programy lub projektować gry komputerowe i konsolowe.