Umeblowanie małej łazienki

Umeblowanie małej łazienki

 

W blokach mieszkalnych, w których rzadko kiedy możemy pozwolić sobie na stu metrowy apartament, często oszczędza się przestrzeń tworząc łazienki. Jest to nawet ciekawy pomysł, jeśli dzięki temu otrzymujemy większą przestrzeń w pokojach, ale nierzadko stanowi to problem przy umeblowaniu i wygospodarowaniu miejsca w łazience tak, aby wszystko się zmieściło. 

Meble do małych łazienek

szafki łazienkowe wiszącePrzede wszystkim warto zastosować jak najwięcej mebli, które są przymocowane do ścian i pod sufitem. Możemy tam ukryć rzeczy, które są dość rzadko używane, a dzięki temu otrzymujemy więcej miejsca na podłodze, na której musi się znaleźć jeszcze wanna lub prysznic, toaleta, pralka, zlew. Ponadto szafki łazienkowe wiszące pozwalają łatwiej utrzymać porządek w łazience, bowiem nie wymagają odsuwania, gdy chcemy umyć bądź zamieść podłogę. Ciekawe fronty, na których możemy również zastosować lustra pozwolą uzyskać nowoczesny i elegancki wygląd pomieszczenia. Ponadto podwieszane szafki mogą również znaleźć się pod zlewem, wanną, tuż nad pralką i pozwolą wykorzystać każdą przestrzeń i dadzą więcej miejsca do przechowywania. Meble znajdujące się na podłodze wiążą ze sobą ryzyko niszczenia i gnicia drewna, które może nastąpić w wyniku zatrzymywania wody na podłodze i ogólnej wilgoci występującej w łazience. Warto więc wybrać opcję, która jest znacznie praktyczniejsza, a do tego nowocześniejsza.

Meble wiszące są alternatywą dla miejsc, w których nie możemy pozwolić sobie na zagospodarowanie przestrzeni na podłodze. To rozwiązanie sprawdza się przede wszystkim w małych łazienkach i kuchniach, gdzie potrzeba na miejsce jest duża – w tych pomieszczeniach z reguł jest dużo rzeczy – wobec czego zależy nam na każdej dodatkowej szafce i miejscu do przechowywania. 

 

Close Menu