farby do ścian

Właściwości farb dyspersyjnych

Wybór odpowiedniej farby do pomieszczeń jest bardzo trudny. Większość farb bowiem nie jest odpornych na zabrudzenia czy wytarcia, co może być problematyczne, gdy chcemy pomalować na przykład pokój dziecka. W takich pomieszczeniach warto stosować nowoczesne matowe farby, które są odporne na wytarcie czy wybłyszczanie.

Zalety farb Flugger

farby do ścianDla komfortu przebywania w danym pomieszczeniu ogromny wpływ ma to, jakich farb użyjemy do jego wykończenia. Używanie niskiej jakości farb może powodować, że dane pomieszczenie będzie wymagało ponownego remontu, szczególnie gdy mówimy na przykład o pokoju dziecka. Dlatego też rosnącą popularnością cieszą się matowe farby flugger, które mają wiele różnych zalet. Po pierwsze tego typu farby wyróżniają się niezwykle trwałą, mocną powłoką. Dzięki temu ścianę pomalowaną taka farbą można myć, bez ryzyka, że miejsce zabrudzenia po myciu straci swój kolor. Dodatkowo taka farba jest odporna nie tylko na mycie punktowe, ale również i mycie większej powierzchni – to właśnie sprawia, że farby flugger są także często stosowane w przypadku pomieszczeń biurowych, jak również i produkcyjnych. Farba taka jest dostępna w różnych kolorach, co jeszcze bardziej ułatwia stosowanie jej w różnego typu pomieszczeniach. Farbę Flugger można więc stosować do malowania pokoi dziennych, biur, czy także budynków użyteczności publicznej, jak również szpitali czy szkół. Generalnie zaleca się używanie farb tego typu wszędzie tam, gdzie ściany są narażone na zabrudzenia czy też otarcia.

Wybór odpowiedniej farby do wnętrz jest bardzo istotny. Jeżeli wybierzemy taki rodzaj farby, który będzie odporny, nie będziemy musieli zbyt szybko powtarzać naszego remontu. Szczególnie często stosuje się obecnie tak zwane farby dyspersyjne, które posiadają wszystkie opisywane właściwości.