Wykonujemy w domu ocieplenie poddasza pianką

 

Już od dawna planowaliśmy remont z mężem poddasza. Mieszkamy w starym domu, tak więc generalny remont tego starego poddasza był już konicznością. Najbardziej zależało mi na termoizolacji, gdyż czuć było, że nie jest ona szczelna. Zimą była tam strasznie zimno pomimo ogrzewania, więc trzeba coś z tym zrobić!

Postawiliśmy na ocieplenie pianką!

ocieplanie pianką białystokDlatego pierwszym krokiem, jeśli chodzi o remont naszego poddasza była wymiana starej, zużytej już wełny na nową izolację. Do tego podczas demontażu tej starej wełny okazało się, że jest ona w straszliwym stanie, nawet miejscami miała grzyba. Fachowiec powiedział, że musiała być źle wykonana izolacja przeciwwilgociowa stąd ten grzyb w izolacji. Tym razem jednak postanowiliśmy postawić na izolację naszego poddasza innowacyjną pianką poliuretanową. Na szukanie fachowców, którzy wykonają ocieplanie pianką Białystok był doskonałym miejscem. Od razu znaleźliśmy fachowca, którego wszyscy nam polecili. Miał on do tego specjalny sprzęt, dzięki któremu nakładanie izolacji z pianki szło mu bardzo szybko jak i sprawnie. Miał on tylko jednego pomocnika i to w sumie wystarczyło. Nawet nie wiedziałam, że nakładanie tego rodzaju izolacji idzie tak bardzo sprawnie jak i szybko. Fachowcy byli ubrani w specjalne białe kombinezony. Dodatkowo posiadali maseczki na twarzy. No tak wiadomo, bezpieczeństwo przede wszystkim! Także byłam w szoku jak ta pianką dobrze trzyma się podło.a Nie trzeba było jej przymocowywać niczym do podłoża. To na pewno przyczyniło się do skrócenia czasu montażu.

Montaż ocieplenia pianką przebieg bardzo szybko. Fachowcy z Białegostoku, których zatrudniłam sprawdzili się wręcz doskonale, z czego jestem bardzo zadowolona. Do tego, mam nadzieję, że już po skończonym remoncie poddasza i z nową izolację, będzie tam już w końcu ciepło zimą.