PC

Zakup komputera stacjonarnego

Zakupienie komputera pc kiedyś było na porządku dziennym. Teraz większość ludzi decyduje się jednak na laptopa, czy notebooka. Z jednej strony nic dziwnego – jest poręczny, lekki i wielofunkcyjny. Można zabrać go ze sobą do łóżka i wygodnie obejrzeć serial. Jednak porównując laptopy z komputerem stacjonarnym o tych samych parametrach, cena laptopa będzie wyższa. Coś za coś.

Gdzie warto kupić komputer pc?

PCTak naprawdę to szczerze polecam rozglądanie się po komisach. Często ludzie oddają tam dobry, prawie nieużywany sprzęt, bo po prostu pilnie potrzebują pieniędzy. Poza tym w obecnych czasach właściciele komisów i pracujący tam ludzie oceniają przyjmowany sprzęt krytycznym okiem. Jeśli będzie kiepski, czy wadliwy, nie przyjmą go i nie wystawią w swoim komisie. Drugim takim miejscem są oczywiście wszelkie aukcje online. Zarówno na dedykowanych do tego stronach, portalach sprzedażowych, czy nawet społecznościowych. Wielu ludzi sprzedaje używany sprzęt, który jeszcze jest na gwarancji. Dzięki temu jesteśmy w pewien sposób zabezpieczeni. Jeżeli jednak ktoś koniecznie chce kupić nowy komputer stacjonarny pc to polecam sprzęt składany od podstaw. Osiągniemy w ten sposób cenę adekwatną do jakości. Jeśli nie znamy się na tym, możemy skorzystać z pomocy członków for tematycznych. Chętnie dzielą się swoją wiedzą, a znając nasze priorytety wybiorą nam komponenty komputera idealnie dopasowane do naszych potrzeb. Oczywiście za te porady na forach absolutnie nic nie płacimy.

Komputery stacjonarne z pewnością będą lepszym wyborem, jeśli oczekujemy od sprzętu czegoś więcej. Jeśli zajmujemy się profesjonalnie grafiką komputerową lub chcemy by odpaliły nam gry wychodzące w następnych latach – warto zainwestować w taki sprzęt. Laptop o tych parametrach będzie droższy, poza tym ze względu na swoje rozmiary ma ograniczone możliwości.