Zaskakujące działanie mydła!

Mydło nie kojarzy nam się zazwyczaj z czymś o zaskakującym działaniu. Używamy go do mycia rąk, ale rzadko skupiamy się na jego działaniu. Bardziej naszą uwagę przykuwa zapach, eleganckie opakowanie, czy dobra promocja. Niestety wielu z nas zapomniało, jak mydło może działać na naszą skórę.

Marokańskie mydełko w niespotykanym kolorze

czarne mydłoMydło zazwyczaj kojarzy nam się ze zwykłą, białą kostką. Czasem można spotkać je w innych kolorach, ale czy w czarnym? Takiego raczej nie kupimy w pobliskim sklepiku. Możemy natomiast zakupić je w internecie, lub sklepach z naturalnymi kosmetykami. Mowa tutaj o czarnym mydle marokańskim, które ostatnio podbija świat. Czym się wyróżnia? Przede wszystkim jest naturalne, pozyskiwane prosto z natury. Robi się je z oliwek i oliwy. Nie ma konsystencji, do której jesteśmy przyzwyczajeni. Nie kupimy go w kostce, lecz w pojemniczku. Bowiem nie zastyga ono, lecz przypomina pastę. Choć czarne mydło wydaje się niektórym „dziwaczne”, jego właściwości przekonują do zakupu i zastosowania. Przede wszystkim nadaje się ono dla każdego. Rzadko kto jest uczulony na oliwki. Wielu alergików może bez problemu je stosować, ponieważ jest niezwykle delikatne. Gdy nałożymy takie mydełko na twarz (nie jest ono tylko do rąk), nasza skóra oczyści się z toksyn. Działa ono również złuszczająco, dzięki czemu nie musimy stosować już peelingu. Mydełko dopasowuje się do potrzeb naszej skóry. Potrafi nawilżyć, oczyścić, wygładzić zmarszczki, a nawet usuwać nadmiar wytwarzanego sebum. Pomaga również ograniczyć powstawanie wyprysków na naszej twarzy.

Jak widać czarne mydło choć różniące się znacząco od standardowych, bardzo dużo nam oferuje. Nie tylko dogłębne oczyszczenie, ale i nawilżenie, dostarczenie witamin. Mam również szeroki wachlarz zastosowań, dzięki czemu możemy pomijać już peeling.